Fotovoltaické kombinované ohřívače vody - bojlery OKF

Charakteristika fotovoltaických kombinovaných ohřívačů vody - bojlerů OKF

Fotovoltaické ohřívače vody OKF zásobníkové pro kombinovaný ohřev vody pomocí AC a DC proudu s možností připojení na HDO (= hromadné dálkové ovládání) tzv. levný proud. V ohřívačích OKF je navíc výměník pro kombinovaný ohřev z otopné soustavy. Ohřívače jsou určeny pro svislou montáž.

Základ ohřívačů vody typu OKF jsou ohřívače typu OKCE. Rozdíl mezi ohřívači je v tom, že v typu OKF  jsou použita dvě topná tělesa a výměník pro kombinovaný ohřev z otopné soustavy.

Kombinované ohřívače vody typu OKF AC/DC (HDO) používají na ohřev vody střídavý (AC) proud z elektrické sítě například ze zásuvky 230V, střídavý (AC HDO) levný proud, stejnosměrný (DC) proud z fotovoltaických panelů a tepelnou energii z výměníku napojeného na externí zdroj tepla, které zabezpečují ekologicky čistou výrobu teplé vody a šetří nemalé finanční prostředky uživatele při úsporách plynu nebo elektrické energie ze sítě.

Akumulační ohřívače vody s kombinovaným ohřevem pomocí AC a DC proudu nebo z otopné soustavy mohou být použity na ohřev vody jen pomocí AC proudu ze sítě nebo jen DC proudu z fotovoltaických panelů anebo současně, při různých kombinacích nastavení teplot pomocí dvou samostatných termostatů. Při použití jen DC proudu je ohřívač vody určený na předehřev vody vzhledem k různé intenzitě slunečního svitu. Takovéto použití je vhodné pro plynový zásobníkový ohřev vody, kde se ohřívač zařazuje mezi zdroj studené vody a plynový kotel. Teplá voda ohřátá fotovoltaickými panely proudí do zásobníku vody v plynovém kotli, čím nedochází k dalšímu ohřevu vody.

Uvedeným způsobem výrazně šetříme náklady na plyn a životní prostředí. Při takovémto použití ohřívače zůstává AC zdroj ohřevu vody v pozici záložního zdroje a při přerušení dodávky plynu může fungovat jako klasický elektrický ohřívač vody.


Řez ohřívačem vody

 

Řez ohřívačem OKF


Technické parametry

Typ ohřívačeProud pro ohřevTepelné ztráty kWh/24hObjem (l)Hmotnost (kg)Výška x průměrPříkon AC spirály
OKF 100/1m2 AC/DC 1,5 kW AC+DC 0,88 95 61 961 x 524 2
OKF 125/1m2 AC/DC 1,5 kW AC+DC 1,09 120 67 1126 x 524 2
OKF 160/1m2 AC/DC 1,5 kW AC+DC 1,39 147 75 1315 x 524  2

Dokumentace ke stažení

Potřebujete-li pouze informace o zde uvedeném sortimentu – montážní schémata a tabulky apod. – stáhněte si z našeho katalogu pouze aktuální stránku nebo také produktový leták. K dispozici vám je také návod k obsluze a instalaci.